.

راهنمای استفاد و نگهداری از محصولات

 • مراقبت های عمومی از مبلمان

  1. کالا را در مکان های خیلی گرم و خیلی سرد قرار ندهید. می بایست محل چیدمان کالا با فاصله حداقل یک متر از دستگاههای گرمایشی (بخاری،شوفاژ و ...) قرار گیرد.
  2. از نگه داری مواد قابل اشتعال و شیمیایی،اجسام برنده در نزدیکی کالا و گداشتن اجسام سنگین،غیر متعارف و تیز روی وسایل خودداری نمایید.
  3. از قراردادن کالا در معرض نور مستقیم خورشید،مکان های مرطوب،نمناک و دارای گرد و غبار خودداری فرمایید.
  4. کالا را در جایی با سطح یکنواخت،صاف و خشک قرار دهید و موقع جا به جا کردن کالا،هرگز آنها را روی زمین نکشید و از ضربه خوردن به آن جلوگیری نماییید.
  5. در صورت نیاز به جا به جایی کالا در فواصل طولانی و برای جلوگیری از بروز آسیب،آن را از مونتاژ خارج نمایید.(توصیه می شود جهت انجام این امر از تجربه و مهارت متخصصین ما استفاده نمایید.)
  6. چنانچه قصد عدم استفاده از مبلمان به مدت طولانی را دارید آن را با پارچه ای به صورت کامل پوشانده و از گرد و غبار و نور خورشید مصون سازید.
  7. محصول را به غیر از کاربرد مصرفی خود مورد استفاده قرار ندهید و از نشستن بر روی دسته مبل ها و ایستادن بر روی صندلی ها پرهیز نمایید.
  8. وسایلی که دارای ساختاری مشابه صندلی و یا چهار پایه می باشند هیچگاه نبایست به نحوی مورد استفاده قرار گیرند که از حالت تعادل خارج گردند،این عمل در درازمدت باعث بروز اشکال در محل های مورد اتصال خواهد شد.
  9. در هنگام استفاده از مکانیزم های متحرک،مراقب قسمت های نوک تیز و سخت آن (دستگیره ها،لولا ها،چارچوب فلزی و ... ) باشید و به کودکان اجازه بازی با اجزای متحرک کالا را ندهید.
  10. اگر احساس می کنید مبلمان شما نیاز به تعمیر دارد ،حتما در اسرع وقت با واحد خدمات پس از فروش تماس حاصل نمایید،زیرا تاخیر در این کار باعث خرابی بیشتر می شود.
  11. قبل از انجام تعمیرات و تغییر دکوراسیون منزل،کالا را از محل چیدمان دور و اقدامات محافظتی را به عمل آورید.
  12. در خصوص نظافت لوازم الکتریکی به کار رفته در کالا ،ابتدا دو شاخه برق را از پریز خارج نموده و از یک پارچه خشک جهت تمیز نمودن آن استفاده نمایید.
 • مراقبت های پارچه

  •        نظافت و لکه برداری از روی پارچه دارای شرایط و محلول های خاص می باشد.
  •      نخ های بیرون آمده از پارچه ها یا درزها را نکشید بلکه آنها را بدون اینکه آسیبی به پارچه وارد گردد از انتها ببرید.
  •      روکش های قابل شستشو را در صورت امکان با دست و به وسیله آب سرد و صابون شستشو و جهت جلوگیری از اختلاف میان رنگ ها،کلیه روکش ها را با هم شستشو نمایید.
  •     هرگز از پارچه های رنگی،برس های محکم و مواد شیمیایی پاک کننده مانند مایع سفید کننده،استون،الکل،تینر و... جهت نظافت کالا استفاده ننمایید.
  •     بهتر است برای تمیز کردن پارچه از برس های نرم و کوچک جاروبرقی استفاده نمایید.
  •     جهت خشک نمودن کالا به هیچ عنوان از نور مستقیم خورشید و یا اتوی داغ استفاده ننمایید،برای این منظور از یک سشوار با درجه حرارت کم و حرکات چرخشی استفاده نمایید.
 • مراقبت از رنگ مبلمان

  • قرار دادن اشیای خیس و یا پاک کننده های شیمیایی و یا لوازم آرایشی ممکن است به رنگ مبلمانتان اسیب بزند و یا لکه ای ثابت روی آن ایجاد کند

  • در صورت ایجاد لکه بر روی مبلمانتان آن را  با آب نشویید و از واکس های مربوط به این کار استفاده نمایید تا آسیبی به رنگ مبل نزند.

  • از گذاشتن لوازم داغی همچون لیوان داغ و ظرف غذای داغ بر روی لوازم چوبی پرهیز کنید چون سریعاً ایجاد لک نموده و ممکن است رنگ روی کار را آب کند.

  • از گذاشتن وسایل تیز بر روی محصولات خود داری نمایید چون امکان کنده شدن رنگ به وسیله شی تیز وجود دارد.

  • اگر محصول مورد نظر شما تازه رنگ شده است از گذاشتن وسایل سنگین بر روی آن به پرهیزید چون باعث میشود رنگ محصول دچار مشکل شود و اثر خود را بر سطح بگذارد.

  • از گذاشتن وسایل خیس بر روی صندلی و مبل خود داری کنید چون در این صورت لکه های بزرگ سفیدی بر روی سطح رنگ ظاهر خواهد شد و بردن آن لک به وسیله پارچه خیس صحیح نمیباشد.

  • در صورت مشاهده لک بر روی میز و نرفتن آن از سابیدن آن خود داری کنید چون در آن صورت به بافت رنگ صدمه خواهید زد در صورتی که لک بر روی آن هنوز پا برجاست.

  • حتی زمانی که روی سطح مبلمان لکه ای نباشد برای ماندگاری رنگ بر روی لوازم چوبی تان هر چند وقت یک بار بر روی آنها واکس بمالید.

  • در صورتی که محصول شما پولیشی باشد مشکل خاصی برای آن به وجود نمیاید فقط هر چند یکبار بر روی سطح آن واکس بمالید.


    

 • استفاده از صندلی گردان

  1.    جک صندلیهای گردان در صندلی های جکدار گردان زمانی که دسته اهرم قفل میباشد نباید فشار بیش از اندازه به پشتی صندلی وارد شود. در صندلی های گردانی که از مکانیزم تیلت 1 حالته استفاده می شود در دو حالت قفل می گردد. اولی برای زمان کار و دومی برای زمان استراحت. وقتی که زاویه پشتی صندلی در حالت 45 درجه قرار می گیرد برای استفاده  از این دو حالت باید بدون فشار آوردن به پشتی صندلی دسته جک ( سمت راست صندلی تعبیه شده ) را به حالت داخل ( جهت بدن شخص استفاده کننده ) فشار دهید تا صندلی قفل شود و زمانی که دسته را به سمت بیرون ( خلاف جهت بدن شخص استفاده کننده ) بکشید صندلی آزاد میگردد و می توان به آن تکیه داد و از خاصیت فنری آن استفاده کرد.
  2.  با توجه به اینکه اشخاص با وزن های مختلفی از صندلی ها استفاده می کنند پیچ تنظیمی زیر صندلی تعبیه شده تا شخص استفاده کننده از صندلی بتواند به نسبت وزن خود فشار وارده بر پشتی صندلی را تنظیم کند. برای این کار کافیست فلکه پلاستیکی که زیر صندلی سمت جلو قرار دارد را جهت استفاده اشخاص سبک تر به سمت چپ ( خلاف جت عقربه های ساعت ) و در اشخاص سنگین تر به سمت راست ( جهت عقربه های ساعت ) چرخاند تا به میزان فنریت دلخواه برسد.

  3. جهت بالا و پایین بردن صندلی های گردان، دسته اهرمی سمت راست صندلی تعبیه شده است. هنگامی که روی صندلی نشسته باشید و دسته اهرم را به سمت بالا بکشید صندلی به پایین حرکت می کند و برای بالا بردن صندلی کافیست از روی صندلی بلند شوید و دسته اهرم را به سمت بالا بکشید. زمانی که صندلی به ارتفاع دلخواه رسید دسته اهرم را رها کنید.

  4. در صندلی های گردان که از مکانیزم کلاچی استفاده شده است ( چند حالته ) جهت قفل کردن صندلی در زاویه دلخواه کافیست دسته اهرم کلاچ که زیر صندلی سمت چپ نصب شده در حالت آزاد قرار گیرد ( دسته کلاچ به سمت بالا کشیده شده باشد ) سپس به صندلی تکیه داده در هر زاویه که می خواهید قرار بگیرید و همان جا صندلی را قفل کنید ( دسته کلاچ را به سمت پایین فشار دهید ) لطفا از قرار دادن سنگینی وزن بیش از اندازه روی دسته صندلی خودداری کنید.
  5. در صورت بروز هرگونه خرابی یا مسئله در نحوه کار کردن صندلی لطفا با ما تماس بگيريد چرا كه در صورتيكه از زمان گارانتي 3 ساله باقي مانده باشد و افرادي غير از پرسنل صندلی اداری تیک اقدام به تعمير يا باز كردن صندلي كنند محصول شما از گارانتي خارج گرديده و تعمير آن شامل هزينه خواهد شد