.

آیا در مورد محصولات ما سوالی دارید یا مایل به شناختن ما هستید؟

در زیر برخی از سوالات متداول مطرح می شود. نمی توانید پاسخی را پیدا کنید که به دنبال آن هستید

تماس بگیرید یا از چت زنده ما برای کمک بیشتر استفاده کنید

ثبت سفارش

Q A نحوه خريد از سايت چگونه است؟

برای ثبت سفارش  ابتدا محصول مورد نظر خود را انتخاب نموده و سپس با استفاده از شماره تلفن هایی که در سایت آمده با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی نمایند.

Q A آیا امکان خرید حضوری وجود دارد؟

بله، این امکان برای شما عزیزان وجود دارد برای اطلاع از نزدیک ترین نمایندگی با کارشناس فروش تماس بگیرید .

Q A پيگيري سفارش چگونه صورت مي پذيرد؟

مشتري مي تواند از طريق تلفنهای آمده در سایت با مشاوران فروش تماس گرفته و از چگونگی ارسال و خدمات در اکثر مناطق کشور اطلاع حاصل نماید.

Q A پس از ثبت سفارش چه مدت طول مي كشد تا كالا به دست من برسد؟

اين مدت بستگي به كالاي خريداري شده، موجود بودن و همچنين شهر محل سكونت خريدار دارد ولي عموماً كالاهاي ما در صورت موجود بودن در تهران و حومه و همچنین شهرستانها همان روز ارسال میگردد. و در صورت عدم وجود حداکثر 2 تا ۴ روز كاري در تهران و 4 تا ۸ روز کاری در سایر شهرها تحویل سفارش دهنده خواهند شد.

Q A آيا محصولات "اوان" با رنگ ها ، طرحها و ابعادی غيراز نمونه هاي موجود در کاتالوگ به صورت سفارشی توليد مي شود؟

بله، اگرچه تنوع محصولات در اکثر موارد پاسخگوی نیاز و سلیقه شما می باشد اما با این حال کلیه محصولات علاوه بر نمونه های استاندارد معرفی شده در کاتالوگ، در سایر رنگها نیز قابل عرضه می باشد .تغییرات در طراحی و ابعاد محصولات نیز مشروط بر اینکه خارج از استانداردهای طراحی نباشند میسر است . بدیهی است مدت تحویل در صورت درخواست تغییرات بیش از حالت عادی می باشد و هزینه تغییرات نیز در این حالت به عهده مشتری است.

Q A آیا بازگرداندن کالا و بازپرداخت وجه امکان پذیر است ؟

پس از ثبت سفارش توسط مشتری به هر طریق(وب سایت،ایمیل ویا تلفنی) کارشناسان فروش "اوان" با شما تماس خواهند گرفت و در صورتی که شما از خرید خود منصرف شده و در هنگام خرید مبلغی را پرداخت کرده باشید،سفارش شما لغو شده و مبلغ بدون هیچگونه کسری به حساب شما بازگردانده خواهد شد.ولی چنانچه از طریق تلفن نیز سفارش خود را تایید نمایید تا قبل از ارسال محصول نیز این فرصت را دارید که سفارش خود را لغو نمایید. اما چنانچه کالا برای مشتری ارسال شده باشد ، هزینه حمل و نقل و سایر ضرر و زیان های احتمالی ، از مبلغ کل کسر و باقی مانده به حساب خریدار واریز خواهد شد.و همچنین در صورتی که محصول خریداری شده دارای نقص فنی باشد بصورت رایگان تعویض خواهد شد و در صورتی که کالای تحویل گرفته شده توسط مشتری با کالای سفارش داده شده مغایرت داشته باشد و این اشتباه از طرف فروشنده بوده باشد ، این موضوع بدون هزینه برای مشتری قابل پیگیری و حل شدن خواهد بود.

.

  ضمانت محصولات

  

Q A آیا همه محصولات دارای ضمانت می باشند؟

بله، تمامی تولیدات " اوان " دارای 36 ماه ضمانت می باشد.

Q A کدام یک از قطعات ودرچه شرایطی تحت پوشش خدمات گارانتي قرار مي گیرند؟

کلیه یراق آلات شامل قفلها،ریلها،چرخها و پایه های استفاده شده در محصولات تحت پوشش خدمات گارانتی می باشند .بدیهی است موارد ناشی از استفاده ناصحیح از محصول ،ضربه ،فشار یا حرارت بیش از حد معمول و نظایر آن تحت پوشش خدمات گارانتی قرار نمی گیرد اما از طریق دپارتمان خدمات پس از فروش و با به عهده گرفتن  قسمتی از هزینه اینگونه خدمات توسط مشتری، قابل انجام می باشند.

Q A روال استفاده از خدمات پس از فروش به چه صورت است؟

شما می توان از طریق تلفن ویا پرکردن فرم درخواست خدمات از طریق سایت، اشکال پیش آماده را اعلام فرمایید.. پس از ثبت درخواست شما، کارشناس خدمات پس از فروش با شما تماس گرفته و بسته به اشکال پیش آمده، جهت انتقال محصول به کارگاه یا اعزام پرسنل خدماتی به منظور تعمیر در محل شما ، هماهنگی های لازم را صورت می دهد.

Q A آيا امکان تعمیر محصولات در محل مورد نظر مشتري وجود دارد؟

از آنجا که انجام تعمیرات در کارگاه نیازمند زمان بیشتر و تحمیل هزینه حمل به مشتری یا شرکت می باشد، لذا حداکثر تلاش ما این است که تعمیرات در محل شما صورت پذیرد مگر در مواردی که عملا ارایه خدمات، نیازمند استفاده از تجهیزات تولیدی موجود در کارگاه باشد یا آنکه بعد مسافت اجازه سرویس دهی در محل را ندهد.

Q A آیا می توانم کالای خود را در هنگام تحویل، باز و رویت نمایم؟

بله، غیر از موارد خاص که در برگ رسید تحویل کالا، قید می گردد، مشتریان موظف هستند در تمام موارد کالا را تحویل ظاهری بگیرند، یعنی ابتدا کالای خود را از نظر ظاهری بررسی می نمایند، بعد رسید می کنند که کالا صحیح و سالم تحویل گرفته شد.

Q A آیا ممکن است محصول در هنگام ارسال دچار صدمه شود؟

كليه محصولات قبل از ارسال تست شده و پس از تاييد نهايي براي خريداران ارسال شده وبا توجه به بسته بندي ضد ضربه ، امكان صدمه ديدن سفارش شما بسیار کم بوده زیرا كليه محصولات "اوان"داراي بسته بندي  ميباشند..ولی چنانچه در حین ارسال آسیبی به محصول برسد قطعه یدکی بدون هزینه برای مشتری ارسال خواهد شد.